Rok 2020/2021

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W piątek 4 grudnia do naszego przedszkola zawitał PRAWDZIWY Święty Mikołaj. Dzieci z wszystkich grup miały okazje porozmawiać z Mikołajem, zaprezentować mu swoje talenty oraz sprawdzić czy oby na pewno broda świętego jest prawdziwa :). ... każdy został obdarowany pięknymi prezentami.

więcej

DZIEŃ TUMBO

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Tumbo. Święto słonika, który od 14 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga, działającej przy Fundacji Hospicyjnej. Tego dnia byliśmy ubrani w kolor pomarańczowy, a podczas zajęć zajęliśmy się tematyką śmierci i żałoby. Jest to problem ważny społecznie, dlatego uważamy, że dzieci powinny już od najmłodszych lat być uczone jak rozmawiać o trudnych uczuciach związanych ze śmiercią.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świata bez Pluszowego Misia. Towarzyszy on dzieciom i dorosłym podczas zabawy , jak i jest przyjacielem, który najlepiej dochowa powierzonej mu tajemnicy. Tego dnia Misie towarzyszyły nam przez cały dzień. Odwiedził nas Kubuś Puchatek, Mis Uszatek a także  Miś Teddy Eddie tańczył i śpiewał po angielsku razem z przedszkolakami. To był bardzo misiowy dzień:)

więcej

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to co myślą, czują oraz to o czym marzą. Celem zorganizowanych dziś zabaw było zapoznanie i utrwalanie kolorów, integracja w grupie, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy, a przede wszystkim dobra zabawa.

więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych Na Rzecz Dzieci). Dzisiaj wspólnie z milionami dzieci na całym świecie nasi wychowankowie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

więcej

NIEDŹWIEDŹ WOJTEK. BAJKA, KTÓRA WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ

Firma Sport i Zabawa dzięki współpracy z Muzeum II Wojny Światowej przygotowała przedstawienie pt. "Niedźwiedź Wojtek. Bajka, która wydarzyła się naprawdę". Listopad jest szczególnym miesiącem. W naszej placówce ogromną wagę przywiązujemy do kształtowania postaw patriotycznych. Dzieci obejrzały historię związaną z II Wojną Światową i to wszystko w przystępnej dla nich formie. Podczas widowiska teatralnego nasi wychowankowie przeżywali przygody Wojtka, rozmawiali z nim, tańczyli i bawili się.

więcej

KRÓLEWICZ WOJTUŚ IDZIE DO SZKOŁY

Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć bardzo fajne i pouczające przedstawienie online pt." Królewicz Wojtuś idzie do szkoły": baśń Kamishibai o zarozumiałym i tchórzliwym królewiczu Wojtusiu i jego pierwszych dniach w nowej szkole. Wywyższający się i okłamujący wszystkich chłopiec jest bardzo nielubiany. Kiedy jego żarty i wybryki stają się niebezpieczne dla innych Wojtuś dostaje nauczkę dzięki której odkrywa w sobie pokłady prawdziwego bohaterstwa, o którym do tej pory tylko gadał. Było to bardzo nietypowe i ciekawe doświadczenie dla dzieci.

więcej

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzieci z naszego przedszkola z okazji Dnia Postaci z Bajek poprzebierały się we wspaniałe stroje. Wszyscy bawili się świetnie.

więcej

JESIENNE DRZEWO

Dzisiaj naszym małym, ale bardzo zdolnym artystom wręczyliśmy dyplomy oraz nagrody za udział w przedszkolnym konkursie plastycznym "Jesienne drzewo". Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem ponieważ wszystkie prace były zachwycające. Po długich obradach wybrano zwycięzców: I MIEJSCE zajęła Lena K. z grupy Troskliwych Misiów, II MIEJSCE zajął Antoni B. z grupy Troskliwych Misiów, III MIEJSCE zajął Edgar z grupy Tulisiów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Pamiętajcie, talenty trzeba pielęgnować i rozwijać.

 

11 LISTOPADA

10.11.2020r. był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Dzisiaj razem z 13 tysiącami innych placówek uczestniczyliśmy w akcji "Szkoła do hymnu". Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Mądre Misie przygotowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Dzieci podczas wspólnej zabawy, w radosnej atmosferze kształtowały poczucie świadomości narodowej, przynależności do naszej ojczyzny Polski. Pani dyrektor przedszkola wręczyła każdej grupie Godło Polski. Godło nietypowe i niepowtarzalne, ponieważ wykonane przez nauczycielkę naszego przedszkola.

więcej

   1 2 3 4 5