Rok 2017/2018

LETNIE WYCIECZKI

Przyszło lato i zakończył się już przedszkolny czas wycieczek. W tym roku grupa Troskliwych Misiów wybrała się do Kumaków, a Mądre Misie i Gumisie wyruszyły do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Obie wycieczki łączyła dobra zabawa i to co dzieci lubią najbardziej czyli obcowanie z naturą. Polecamy te miejsca ... dużo atrakcji i świetna zabawa 

więcej

DZIEŃ MAMY I TATY

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty to szczególny dzień dla naszych przedszkolaków. Wszystkie grupy miały okazję podziękować swoim rodzicom za trud wychowania i bezgraniczną miłość. Dzieci z całego serduszka i z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały to co przygotowały dla swoich najdroższych ... a my byliśmy dumni z naszych podopiecznych.

więcej

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem obchodziły święto konstytucji 3 maja. Wszyscy z ogromną powagą zaśpiewaliśmy hymn Polski po czym Pani Kasia przedstawiła dzieciom odrobinę historii.

 

POLICJA

W czwartek (17 maja) do naszego przedszkola przyjechali POLICJANCI, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz (najlepsza atrakcja) pokazali radiowóz policyjny. Dzieci mogły wejść do środka, obejrzeć, dotknąć i zadać wiele pytań. Dla naszych przedszkolaków było to niesamowite spotkanie i wielkie przeżycie. Bardzo dziękujemy za miłe i uczące spotkanie :)

 

DBAMY O NASZE OTOCZENIE

Przyszły ciepłe dni i coraz więcej czasu spędzamy na terenie przedszkolnego placu zabaw. Nasze przedszkolaki bardzo dbają o to aby trawka wokół nas się zazieleniła a zasadzone "okazy" w ogródku rosły w siłę ;)

więcej

BIBLIOTEKA

Niedawno odwiedziła nas Pani z biblioteki, która dzięki swoim pomocnikom - szopom praczom zainteresowała i zachęciła dzieci do odwiedzania bibliotek i korzystania z ich oferty. Nasze dzieci oprócz tego, że wyraziły chęć wybrania się do biblioteki to także podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tym miejscem.

więcej

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK

Nasze przedszkole gościło ostatnio Panią Małgorzatę Górną - autorkę książek dla dzieci. Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom jak powstawały jej książki . Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o wszystkich elementach , które składają się na to aby książka trafiła do sklepów i  księgarni.

 

GDAŃSK

Pani przewodnik odwiedziła także grupę Gumisiów, gdzie dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat miasta w którym mieszkają.  Pani przewodnik bardzo zainteresowała nasze przedszkolaki i całe spotkanie okazało się ciekawą przygodą.

więcej

GDAŃSK

Gdzie na mapie leży Gdańsk? Czy w Polsce mamy króla? W jaki sposób do miasta nad Motławą można się dostać z Krakowa, Warszawy, Paryża czy Nowego Jorku? Kim jest przewodnik turystyczny?- krótka burza mózgów rozpoczęła zajęcia wprowadzające do tematyki związanej z Gdańskiem - jego historią, architekturą i dniem dzisiejszym. Podczas zabawy dzieci poznały sztandarowe zabytki Drogi Królewskiej, "gasiły pożar" jednej z gdańskich kamienic, zgłębiły historię herbu Gdańska oraz zastanawiały się czy Neptun... nosi majtki :)

więcej

GOŚCIE

Ostatnio odwiedziła nasze Przedszkole Babcia Tymka z grupy Mądrych Misiów aby poczytać całej grupie książki. Natomiast w grupie Gumisiów zagościła Pusia- chomik Zosi, który towarzyszył nam cały dzień... lubimy takich miłych gości i serdecznie zapraszamy :)

więcej

1 2 3 4 5 6 7