Poznaj nas

Kadrę naszego przedszkola stanowią wykwalifikowani i kreatywni specjaliści w zakresie: pedagogiki przedszkolnej, terapii behawioralnej, pedagogicznej, glottodydaktyki i logopedii

Do współpracy z nami zaprosiliśmy nauczycieli z pasją, którzy w swojej pracy towarzyszą dzieciom w ich indywidualnym rozwoju oraz gdy zajdzie taka potrzeba, niosą pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA:

Iwona Cudowska- Żukowska


TULISIE (3-LATKI):

 Pani Marta

nauczyciel wychowawca

    Jestem absolwentką studiów pedagogicznych o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Dużą radością ale też dużym wyzwaniem jest dla mnie nauczanie. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i wiele uczy. To właśnie dzieci przypominają mi o czerpaniu radości nawet z najdrobniejszych rzeczy. Cieszy mnie możliwość obserwacji, wsparcia oraz udziału w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. W swojej pracy kieruję się słowami: " Dziecko jest jak czysta tablica. Od nas, dorosłych zależy czy zapiszemy ją tak, żeby po latach odczytać ją z dumą".

Wolny czas lubię spędzać z najbliższymi. Jestem miłośniczką książek i dobrego kina. Pasjonuję się też fotografią.

Pani Magda K.

nauczyciel wychowawca

   Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Licencjat zdobyłam w Bydgoszczy na UKW na wydziale Edukacji muzycznej. Tytuł magistra otrzymałam w Wyższej Szkole Ateneum na kierunku edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i przyjemność. Podczas pracy z dziećmi dzielę się z nimi pasją do muzyki oraz staram się być ich przewodnikiem i wychowawcą. Dla mnie największą pochwałą jest uśmiech dziecka.


Pani Kasia S.

nauczyciel wspomagający

     Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunkach wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika przedszkolna. Tytuł magistra uzyskałam w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku na kierunku pedagogika rewalidacyjna z wczesnym wspomaganiem rozwoju. Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze w liceum uczęszczając na wolontariat do Domu Dziecka w moim rodzinnym mieście. Kolejnym etapem, już podczas studiów były wyjazdy na kolonie i zimowiska gdzie pełniłam rolę wychowawcy kolonijnego jak również kierownika takich wyjazdów. Po skończonych studiach rozpoczęłam pracę zawodową w państwowym przedszkolu, pracowałam jako pedagog specjalny, a także wychowawca grupy integracyjnej. Wielość doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą pozwala mi na szukanie odpowiedniej drogi dotarcia do każdego dziecka. Bazując na tym, że dziecko zapamiętuje lepiej, gdy w grę wchodzą emocje opracowując zajęcia staram się znaleźć coś co zapadnie dzieciom w pamięć lub je zaskoczy.

Jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej.

Interesuje się pedagogiką specjalną, integracją sensoryczną, a poza zainteresowaniami związanymi z pracą, muzyką, gotowaniem, plastyką oraz medycyną naturalną.


TROSKLIWE MISIE (4-LATKI) :

 Pani Asia.

nauczyciel wychowawca

    Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz wychowania przedszkolnego z edukacją wczesnoszkolną. Zawód nauczyciela pasjonował mnie już w dzieciństwie. Bardzo lubię pracę z dziećmi, daje mi ona wiele satysfakcji. Ich dobre serca, uśmiech i postępy są dla mnie drogowskazem i siłą do pracy na co dzień. Staram się być dla nich zawsze pogodna i uśmiechnięta, by przedszkole było dla nich drugim domem, pełnym ciepła i miłości. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą co ułatwia mi zrozumienie indywidualnych potrzeb dziecka.

Pani Agnieszka

nauczyciel wychowawca

         Jestem absolwentką Wyższej Szkoły im. Bogdana Jońskiego w Warszawie, gdzie ukończyłam kierunek pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Tytuł magistra uzyskałam na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Mari Grzegorzewskiej w Warszawie, jako pedagog szkolny o kierunku pedagogika szkolna i zdolności, specjalność praca z uczniem wybitnie zdolnym. Po studiach rozpoczęłam pracę jako wychowawca w punkcie przedszkolnym w Warszawie. Od 2016 roku pracuję jako nauczyciel wychowawca w Publicznym Przedszkolu Mądry Miś Ujeścisko w Gdańsku.

Od najmłodszych lat przyglądałam się jak ten  zawód z pasją i powołaniem wykonuje moja mama. Dziś i mi ten zawód przynosi wiele satysfakcji 

 

GUMISIE (5-LATKI) : 

Pani Kasia C.

 nauczyciel wychowawca

      Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku wczesna edukacja z logopedią oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Przez trzy lata pracowałam w elbląskim przedszkolu państwowym, następnie w przedszkolu niepublicznym , po czym postanowiłam spróbować swoich sił w szkole podstawowej. Dwuletnia praca w szkole uświadomiła mi, że więcej szczęścia i satysfakcji daje mi praca z najmłodszymi.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą cudownej córeczki. Jest dla mnie wszystkim i uwielbiam spędzać z nią każdą wolną chwilę. To właśnie ona pozwoliła mi zrozumieć, jakim skarbem dla każdego rodzica jest jego własne dziecko. Interesuje się malowaniem, grą na gitarze i podróżami. 

Pani Anita

nauczyciel wychowawca

     Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyłam studia licencjackie na kierunku wczesna edukacja z terapią pedagogiczną. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dzieci z niepełnosprawnością. Doświadczenie zawodowe zdobyłam będąc przez rok wychowawcą grupy w gdańskim przedszkolu niepublicznym. Roczna praca jako nauczyciel wychowania przedszkolnego uświadomiła mnie w tym, że praca z dziećmi to moja pasja, daje mi ona wiele radości i satysfakcji, a największe szczęście przynosi zadowolenie i wdzięczność okazywana przez dzieci.


MĄDRE MISIE (6-LATKI):

 Pani Magda S.

nauczyciel wychowawca

        Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Ateneum w Gdańsku. Tytuł magistra uzyskałam na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej oraz profilaktyki społecznej. Swoją pracę z dziećmi zaczęłam na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu Mądry Miś. Po jakimś czasie odkryłam w sobie jednak nową pasję czyli pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zapragnęłam zostać nauczycielką.

 

Pani Kasia 

Pomoc nauczycieli, dba o ład i porządek w naszym przedszkolu.