Poznaj nas

Kadrę naszego przedszkola stanowią wykwalifikowani i kreatywni specjaliści w zakresie: pedagogiki przedszkolnej, terapii behawioralnej, glottodydaktyki i logopedii.

Do współpracy z nami zaprosiliśmy nauczycieli z pasją, którzy w swojej pracy towarzyszą dzieciom w ich indywidualnym rozwoju oraz gdy zajdzie taka potrzeba, niosą pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA:

Sylwia Pochmara


TULISIE (3-LATKI):

Malwina

naczyciel, lektor języka angielskiego

Jestem absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych w Wyższej Szkole Ateneum, na kierunku Pedagogika, o specjalności wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego. W 2008r. ukończyłam Langside College w Szkocji, zdobywając Scottish Qualifications Certificate, na kierunku ESOL- English for Speakers Other Languages. Chcąc pogłębić swoją  wiedzę i umiejętności ukończyłam kolejny etap kursu- Introduction to Teaching English for Speakers Other Languages- College, Szkocja.Doświadczenie zdobyłam pracując jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III Szkoły Podstawowej.

Ania

nauczyciel,pedagog

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na kierunku wczesna edukacja i logopedia. Śmieję się, że miłość do dzieci wyssałam z mlekiem matki. Nie wyobrażam sobie siebie w innej roli, niż nauczyciela, kompana do zabawy, przyjaciela do dzielenia trosk i radości z dziećmi. Lubię uczyć dzieci a ich postępy i uśmiech sprawiają mi wiele radości. Dzieci natomiast uczą mnie cieszyć się z drobnych rzeczy. Praca z nimi daje mi ogromną satysfakcję.


TROSKLIWE MISIE (4-LATKI) :

Agnieszka

nauczyciel, pedagog

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Warszawie, gdzie ukończyłam studia na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Tytuł magistra uzyskałam na Akademi Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, jako pedagog szkolny o specjalności - praca z uczniem wybitnie zdolnym. Doświadczenie zawodowe uzyskałam będąc wychowawcą w warszawskim przedszkolu, oraz jako stażystka w Fundacji Dzieci Niczyje w sekcji "Dziecko w sieci". Byłam  koordynatorem stron necio.pl i sieciaki.pl, dzięki. Fundacja sprawiła, że moje studia i wykształcenie nabrały dla mnie większego znaczenia.

Pracy nauczyciela przyglądam się przez całe życie, jako córka fantastycznej nauczycielki i trenerki z powołaniem. To moja mama uświadomila mi ile satysfakcji może dać zawód nauczyciela. Prywatnie jestem bardzo dumną i szczęsliwą mamą. Swój wolny czas aktywnie spędzam z moją rodziną oraz odnawiam stare meble.

 

Magda

nauczyciel, pedagog

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Tytuł magistra uzyskałam na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej oraz profilaktyki społecznej. Swoją pracę z dziećmi zaczęłam na stanowisku pomocy nauczyciela w przedszkolu MĄDRY MIŚ. Po jakimś czasie odkryłam w sobie jednak nową pasję czyli praca z dziećmi. Zapragnęłam zostać nauczycielką. Aktualnie uzupełniam swoją wiedzę z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku.


GUMISIE (5-LATKI) :

Kasia F.

 nauczyciel kontraktowy, pedagog

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunkach wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika przedszkolna. Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze w liceum uczęszczając na wolontariat do Domu Dziecka w moim rodzinnym mieście. Kolejnym etapem, już podczas studiów, były wyjazdy na kolonie i zimowiska gdzie pełniłam rolę wychowawcy kolonijnego jak również kierownika takich wyjazdów. Po skończonych studiach rozpoczęłam pracę zawodową w państwowym przedszkolu, pracowałam jako pedagog specjalny, a także wychowawca grupy integracyjnej. Wielość doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą pozwala mi na szukanie odpowiedniej drogi dotarcia do każdego dziecka. Bazując na tym, że dziecko zapamiętuje lepiej, gdy w grę wchodzą emocje opracowując zajęcia staram się znaleźć coś co zapadnie dzieciom w pamięć lub je zaskoczy.

Interesuję się pedagogiką specjalną, integracją sensoryczną, a poza zainteresowaniami związanymi z pracą, muzyką, gotowaniem, plastyką oraz medycyną naturalną.


Kasia C.

 nauczyciel kontraktowy, pedagog

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku wczesna edukacja z logopedią oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Przez trzy lata pracowałam w elbląskim przedszkolu państwowym, następnie rok w gdańskim przedszkolu niepublicznym, po czym postanowiłam spróbować swoich sił w szkole podstawowej. Dwuletnia praca w szkole uświadomiła mi, że więcej szczęścia i satysfakcji daje mi praca z najmłodszymi.

Prywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną mamą mojej kochanej córeczki. Jest dla mnie wszystkim i uwielbiam z nią spędzać każdą wolną chwilę. To właśnie ona pozwala mi zrozumieć,  jakim skarbem dla każdego rodzica jest jego własne dziecko. Interesuję się malowaniem, grą na gitarze i podróżami.

 

MĄDRE MISIE (6-LATKI):

Gosia

nauczyciel kontraktowy, pedagog

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu,na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i kształcenie zintegrowane. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam tam również studia podyplomowe: Oligofrenopedagogika z podstawami pracy w klasie integracyjnej. Doświadczenie zawodowe zdobyłam, będąc blisko dwa lata nauczycielem w gdańskim przedszkolu niepublicznym.

Praca z dziećmi jest pełna wyzwań, twórcza, radosna i dlatego tak bardzo satysfakcjonująca. Dziecko jest dla mnie partnerem. Wiem, że każde wymaga indywidualnego podejścia i szacunku. Dbam o to, aby dzieci podczas pobytu w przedszkolu czuły sie komfortowo i bezpiecznie, oraz aby miały wsparcie w nauczycielu. Ich uśmiech jest dla mnie najwiekszą nagrodą za włożoną pracę. Prywatnie interesuje się filmem i literaturą.

Asia

wspomaga nauczycielki

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyłam również Szkołę Muzyczną II stopnia w Kielcach w klasie wiolonczeli, a obecnie studiuję podyplomowo Edukację Wczesnoszkolną i Przedszkolną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Dotychczas prowadziłam audycje muzyczne w przedszkolach w roli instrumentalisty  jak i prelegenta oraz uczestniczyłam w szeregu projektów koncertowych dla dzieci. Wszystkie te doświadczenia wpłynęły na moją wizję zawodu nauczyciela jakim staram się i chciałabym być- otwartym, niebojącym się wyzwań, nawiązującym bliskie relacje oraz podchodzącym do każdego dziecka indywidualnie.

 

 Pani Kasia i Pani Grażyna

Pomoc nauczycieli, dbają o ład i porządek w naszym przedszkolu.


ZAJĘCIA DODATKOWE:

Joanna
pedagog, prowadzi zajęcia rytmiczne dla dzieci

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale edukacji muzycznej i rytmiki oraz podyplomowych studiów logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. W zawodzie praktykuję 15 lat prowadząc zajęcia muzyczne począwszy od grup żłobkowych po umuzykalnianie dzieci szkolnych. Uczestniczę w licznych kursach poszerzając swój warsztat i doświadczenie zawodowe. Na swoich zajęciach inspiruję się metodami C.Orffa, E.Dalcroza oraz wprowadzam elementy logorytmiki, które wspomagają naturalny rozwój mowy dziecka. Prywatnie jestem mamą wspaniałej trójki dzieci: Jurka, Jakuba i Heleny. 

 

Ewa

taniec

Jestem studentką "Sportu" na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku o specjalizacji - Trener Tańca Sportowego. Posiadam mistrzowską klasę taneczną "A" w tańcach latynoamerykańskich. Taniec to moja codzienność i zasadnicza część mnie. Od wielu lat współpracuję jako tancerka i choreograf z agencjami artystycznymi na terenie Trójmiasta. Miałam przyjemność wystąpić na deskach Teatru Wybrzeże oraz Filharmonii Bałtyckiej. Wzięłam udział w wielu eventach, koncertach oraz pokazach typu Sopot Top Trendy Festival, Koncert IZES, TRIO i wielu innych.